HAKKIMIZDA Narlıdere Veteriner - NARLIDERE VETERİNER | İZMİR MEDICAPET VETERİNER KLİNİK | İZMİR VETERİNER | İZMİR'DE VETERİNER | İZMİR VETERİNER CERRAHİ MERKEZİ | NARLIDERE'DE VETERİNER

VETERİNER KLİNİK
İçeriğe git

Ana menü:


MEDICAPET VETERİNER KLİNİK
CERRAHİ VE ORTOPEDİ MERKEZİ

 
Uzman Veterİner Hekİm
Ş. Tuğrul KUNT DVM, MSc.
Cerrahİ, Ortopedİ ve Travmatolojİ UZMANI

 
 
 
Medicapet, 2010 yılında İzmir Narlıdere'de kuruldu. Bugün hizmette dokuzuncu yılı geride bırakmış olan Medicapet'in öncelikli misyonu veteriner tıbbının son gelişmelerini takip ederek uygulamak ve dostlarımızın yüksek standartlarda, kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlamaktır. Modern cihazlarla donatılmış kliniğimizde, verilen her hizmet için ayrı olmak üzere toplamda 200 metrekare alan mevcuttur. Geniş, ferah ve hijyenik bir ortamda dostlarımızın alabilecekleri en kaliteli sağlık hizmetini vermeyi kendine amaç edinen Medicapet personeli, sürekli olarak mesleki bilgi ve becerisini geliştirmekte, günün getirdiği en son tıbbi olanakları dostlarımızın sağlığı için kullanmakta, her daim yenilikçi ve idealist yaklaşımıyla hizmet yelpazesini her geçen gün daha da genişletmektedir.

8 yıl önce Medicapet'i kurarken özellikle teşhis ve tedavi anlamında güçlü bir merkez hayal ettik. Bugün geldiğimiz noktada pek çok hayalimizi gerçekleştirdik. Medicapet'de son teknoloji laboratuvar cihazları ve geniş radyolojik olanaklar mevcut. Bunun yanısıra cerrahi alanında etkin tedavi ve prosedürleri uygulayabiliyoruz. Özellikle genel cerrahi ve ortopedi alanlarında Dünya genelinde uygulanan son teknikleri takip ediyor, bu teknikleri uygularken ihtiyaç duyacağımız ekipmanları edinmeye öncelik veriyoruz. Operasyon gerektiren durumlarda, evcil dostunuzu cerrahi konusunda uzmanlaşmış ekibimize güvenle teslim edebilirsiniz. Kliniğimize Ege Bölgesi'nin pek çok yerinden ve İzmir'in heryerinden hasta kabul ediyoruz.

Veteriner hekimlik tıpkı beşeri tıp gibi sonu olmayan bir alan. Bunun bilinciyle hareket ederken hiçbir zaman yerimizde saymamayı, hep daha ileriye gitmeyi hedefliyoruz.

Bizler tüm doğayı bir bütün halinde görmekteyiz. Dünya üzerinde yaşayan tüm canlıların iyi şartlarda yaşamaya hakları olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle insan sağlığı, çevre sağlığı ve hayvan sağlığını bir arada ele alarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Mesleğimize ve işimize duyduğumuz saygı ve inançla daha iyi bir dünya için çalışıyoruz.
 
1982 Yılında Eskişehir'de doğdu. Isparta Anadolu Lisesi'nden mezun oldu, İyi derecede İngilizce bilmektedir.2007 yılında Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni bitirdi. 2008-2009 Yılları arasında 5. Ana Jet üs Komutanlığı'nda Birlik Veteriner Hekimi olarak askerlik görevini yerine getirdi. 2013 Yılında Erciyes üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Veteriner Cerrahi Ana Bilim Dalı'ndan mezun oldu. 

Halen, Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde doktora eğitimine devam eden Kunt, aynı zamanda Medicapet'de "kurucu hekim" ve Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma-Uygulama Merkezi'nde "araştırmacı" olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda akademik alanlarda da yoğun olarak çalışan Kunt'un çocukluğundan bu yana hayali olan veteriner hekimlik ve cerrahlık mesleklerini icra etmek en büyük tutkusudur Son olarak, dünyanın en iyi 4 veteriner  fakültesi* arasında bulunan Cambridge Üniversitesi, Hayvan Hastanesi Ortopedi Servisi'nde eğitim görmek üzere kabul edilmiştir. Akabinde aynı hastanenin Nöroloji/Nöroşiruji bölümünde pratik eğitim görmek üzere davet edilmiş ve burada vaka sunumları gerçekleştirmiştir.  *https://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2018/veterinary-science

Özel hayatında dağcılık, kayak ve kampçılık gibi çeşitli doğa sporları, edebiyat, basketbol, müzik enstrümanları ve ahşap tasarımı hobileri ile meşgul olmaktadır. Çeşitli edebiyat dergilerinde yayınlanmış şiirleri, basılmış bir adet kitabı ve yazım sürecinde olan bir romanı mevcuttur. Ayrıca her ay Ege Bölgesi'nin üç ayrı prestijli dergisinde mesleki yazılar kaleme almaktadır. Joker adında bir köpeği, Benek ve Memo adlarında iki kedisi vardır. IVIS, KLIVET, Veteriner Cerrahi Derneği, Acil Veteriner Hekimler Derneği ve İzmir Veteriner Hekimler Odası üyesidir.

MESLEKİ EĞİTİM ve TECRÜBELERİ
-TİGEM Karacabey İşletmesi Spor Atı Ortopedisi ve Jinekolojisi Pratik Eğitimi/2004 Bursa
-Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teknik Arıcılık Kursu/2004 Kayseri
-The University of Edinburgh-Royal School of Veterinary Studies Animal Hospital/2006 Edinburgh
-Egzotik Hayvan Hekimliği Kursu-Gary Dorrestein/2007 Bursa
-Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Rectovaginal Metotla Suni Tohumlama Kursu/2008 Manisa
-İVHO Meslek İçi Eğitim Semineri(Alt Üriner Sistem Cerrahisi ve Radyoloji)/2009 İzmir
-International Bird Rescue And Research Center-Wildlife Response Training/2010 Ankara
-Köpeklerde Çapraz Bağ Sağaltım Kursu/2011 İzmir
-Tierklinik Teisendorf-Cerrahi Departmanı/2012 Münih
-İzmir Veteriner Hekimler Odası Hizmet İçi Eğitim Semineri/2012 İzmir
-Erciyes Üniversitesi-Sağlık Bilimleri Enstitüsü Veteriner Cerrahi Uzmanlık Eğitimi/2013 Kayseri
-Abdominal Ultrasonografi Kursu/2013 İzmir
-Ev Hayvanlarında Anksiyete Bozuklukları Kursu/2013 İzmir
-Wildlife Veterinary Workshop/2013 Near East University-Girne
-Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü. Doktora Eğitimi/2014-İzmir
-Southern European Veterinary Conference/2015-Barselona
-Modern Ağrı Yönetimi Semineri/2017-İzmir
-Management of Canine Osteoarthritis Course/2018-Cambridge
-Cambridge University-QSVH Ortopedi Eğitimi/2018-Cambridge
-Cambridge University-QSVH Nöroloji/Nöroşiruji eğitimi/2018-Cambridge
-Oiled Wildlife Response Training/The Oiled Wildlife Care Network&Aiukà/2018 Ankara
 
 
 
 
 
 
YAYIN VE PROJELER
-Köpeklerde Farklı Diüretik Tedavilerde Böbrek Ultrasonografi Bulgularının araştırılması.-Kayseri/2013
-Rosuvastatinin Oral Yolla Kullanımı İçin Kendiliğinden Mikro/Nano Emülsüfiye Olabilen İlaç Taşıyıcı Sistemlerinin Hazırlanması ve İn Vitro-İn Vivo Değerlendirilmesi-İzmir/2013 (Araştırmacı olarak)
-Tavşan diz ekleminde kan kaynaklı eklem hasarının araştırılması. İzmir/2014 (Araştırmacı olarak)
-Deneysel sepsiste hipoterminin önemi. İzmir/2015 (Araştırmacı olarak)
-Deneysel sespsiste CRP-PCT-Laktat ve Lökosit düzeyinin etkinliği ve mortalite üzerine etkileri. İzmir/2016 (Araştırmacı olarak)
-Deneysel sepsiste Omega 3 yağ asitlerinin İnterlökin-1 (IL-1), İnterlökin-6 (IL-6), Tumor Necrosis Factor Alpha (TNF-Alpha) ve mortalite üzerine etkinliği. İzmir/2016 (Araştırmacı olarak) 
 
 
 
 
 
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön