Narlıdere Veteriner - NARLIDERE VETERİNER | İZMİR MEDICAPET VETERİNER KLİNİK | İZMİR VETERİNER | İZMİR'DE VETERİNER | İZMİR VETERİNER CERRAHİ MERKEZİ | NARLIDERE'DE VETERİNER

VETERİNER KLİNİK
İçeriğe git

Ana menü:

HİZMETLERİMİZ
"AB UNO DISCE OMNES."
"BİR ŞEYDEN HERŞEYİ ÖĞREN."
Tıbbi görüntüleme ekipmanlarımız, bizi teşhiste daha ileriye ve kesinliğe götürüyor. Bugün çağın gerektirdiği en son tıbbi görüntüleme ekipmanlarını kullanarak, hastalıklara çok daha kısa sürede ve daha etkin bir biçimde müdahale edebiliyoruz. Bu sebeple Medicapet'de görüntülemeye büyük önem verilir. Çünkü radyolojik bir veri sayesinde  küçük "bir şeyden yola çıkarak herşeyi öğrenebiliyoruz." 

DİJİTAL RÖNTGEN (CR)
Medicapet'de veteriner hekimlik için dünya çapındaki son teknoloji röntgen sistemini kullanıyoruz. Dijital röntgen (CR) sayesinde kemik doku ve yumuşak dokulardaki patolojileri yüksek oranda tespit edebiliyor, yapı ve boyutlarını kısa sürede inceleyebiliyoruz. Ayrıca pek çok eklem problemine de kullandığımız arayüz sayesinde hızlı ve özel ölçümler yaparak kesin teşhisi koyuyoruz. Örneğin köpeklerde görülen kalça displazisi problemi ile ilgili kullandığımız PENNHIP ve NORBERG metotları sayesinde hastalığı en detaylı biçimde ölçeklendiriyor ve müdahale ediyoruz. Diğer yandan pek çok yumuşak doku patolojisi ya da yabancı cisim vakaları da  CR sayesinde kolaylıkla tespit edilebiliyor. Myelografi (Omuriliğin kontrast madde ile incelenmesi) ve sistografi (idrar kesesinin kontrast madde ile incelenmesi) de başvurduğumuz radyolojik teknikler içerisinde yer alıyor. CR sayesinde elde ettiğimiz yüksek kaliteli görüntüyü, hasta sahibimize CD ya da DVD olarak verebildiğimiz gibi, e posta yoluyla da iletebiliyoruz.

ULTRASON
Etkin ve yan etkisiz bir görüntüleme metodu olarak ultrason, sıklıkla faydalandığımız bir diğer yöntem. Özellikle batın içi patolojilerin belirlenmesinde, kalbin EKO'sunun alınmasında ve jinekolojik muayanlerde sıklıkla ultrason kullanıyoruz. Ultrasound dalgaları dokulara hiçbir surette radyasyon vermediği için hassas vakalarda sıklıkla tercih ediyoruz. Gebelik dönemlerinde başvurduğumuz en etkin görüntüleme yöntemi olan ultrason sayesinde, annenin genital sisteminin sağlığını ve yavruların o andaki durumlarını gözlemliyoruz.

MR (MANYETİK REZONANS) 
Gerekli olgularda karşılıklı protokolümüz olan akademik ve özel görüntüleme kurumları ile işbirliği yaparak BT ve MR sistemlerini kullanıyoruz. Elde edilen ileri radyolojik bulguları konusunda uzman akademisyen ve radyologlarla değerlendiriyor ve raporlandırıyoruz.

BT(BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ) 
BT ile yumuşak doku ve organlar, iskelet sistemi ve eklemleri etkin biçimde inceleyebiliyoruz. Ayrıca kanser olgularında sıklıkla kullandığımız tomografi, cerrahi işlem ya da kemoterapi sırasında bize kesin ve net doneler veriyor. 

VİDEO OTOSKOP
Video otoskop sayesinde hastalarımızın kulak ve burunlarındaki patolojileri bilgisayar ekranına aktararak detaylı olarak inceleme fırsatı buluyoruz. Bir mikro kamera sayesinde elde ettiğimiz görüntü bize bu organları detaylı olarak inceleme fırsatı sunuyor. 

 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön